Pasja, którą możesz się zarazić

Nie słuchaj osób, które są przepełnione wieloma obawami w kwestii korzystania z jednośladów. Otóż motocykle są dla wszystkich! Niestety jest wiele przypadków, kiedy to brak doświadczenia, brawura i nieposzanowanie przepisów ruchu drogowego decyduje o kolizjach, wypadkach, w których jednoślady są nieodłączną częścią. Jednak nie należy wszystkich mierzyć wspólną miarą. Na szczęście to myślenie w Polsce zaczyna być wypierane.

Jednoślady to oszczędność pieniędzy

Wiele motocykli i skuterów spala niewielkie ilości benzyny. Zwłaszcza te jednoślady, które spełniają normę Euro 4 zużywają 2-3 litrów paliwa na setkę. Wprowadzany elektroniczny wtrysk paliwa zapowiada jeszcze niższe zużycie, dlatego jednoślady to inwestycja, która się opłaci wobec zakupu samochodu. Koszt motocykla zwróci się w ten sposób po dwóch lub trzech latach ciągłego użytkowania.

Czas też ma znaczenie

Jednoślady pozwalają na przebijanie się przez uliczne korki, czego nie gwarantują pojazdy na czterech kołach. Poza tym motocykle, motorowery czy skutery niewiele ważą, co nie będzie stanowiło problemu dla drobnych kobiet czy niepełnoletnich kierowców. Jazda w korku będzie bezpieczna, ale zawsze należy pamiętać o zachowaniu ograniczonej dozy zaufania i rozwagi. Jednocześnie jednoślady nie będą uczestniczyć w poważnych kolizjach, jeśli ich kierowcy będą szanować przepisy drogowe oraz innych użytkowników ruchu ulicznego. To samo dotyczy przestrzegania kwestii sygnalizacji wykonywanych manewrów.